Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü

Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünün özgörevi modern eğitim alt yapısı ile kaliteli mühendislik eğitimi vererek bilgili, yenilikçi, bağımsız araştırma yeteneğiyle topluma katkıda bulunabilecek yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirmektir.

Bölümümüz Kimya Endüstrisinin yaygın olduğu Kocaeli’de üniversite – sanayi işbirliğini pekiştirerek Türkiye’nin önde gelen Kimya Mühendisliği bölümlerinden biri olmayı amaçlamaktadır.

Bölümümüzün vizyonu öğrencilerin tercih ettiği, mezunlarının tercih edildiği, ülkemizin önde gelen ve uluslararası kabul görmüş bir Kimya Mühendisliği Anabilim Dalı olmaktır.

Bölümümüzün Lisans Programı MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilmiş ve bölümümüze Avrupa Akreditasyonu anlamına gelen EUR-ACE Etiketi verilmiştir. Bu akreditasyonla bölümümüz lisans programı diploması uluslararası eşdeğerlik/tanınırlık kazanmıştır.

Bölümümüzün tanıtım videosunu aşağıdan izeyebilirsiniz (pdf sunum dosyası olarak indirmek için tıklayınız).

Ulaşım – İletişim

► Adres : Kimya Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Fakültesi B Binası, Umuttepe Yerleşkesi, Kocaeli Üniversitesi, 41380, İzmit-Kocaeli/Türkiye
► Faks: +90 (262) 359 12 62    
► Telefon: +90 (262) 303 35 42  
► E-Posta : kimya@kocaeli.edu.tr   

Ulaşım krokisini görmek için tıklayınız.