Misyon - Vizyon

Misyon

Modern eğitim alt yapısı ile kaliteli mühendislik eğitimi vererek bilgili, yenilikçi, bağımsız araştırma yeteneğiyle topluma katkıda bulunabilecek yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirmektir.

Amacımız Kimya Endüstrisinin yaygın olduğu Kocaeli’de üniversite – sanayi işbirliğini pekiştirerek Türkiye’nin önde gelen Kimya Mühendisliği bölümlerinden biri olmaktır.

Vizyon

Öğrencilerin tercih ettiği, mezunlarının tercih edildiği, ülkemizin önde gelen ve uluslararası kabul görmüş bir Kimya Mühendisliği Anabilim Dalı olmaktır.

Akreditasyon: Bölümümüzün Lisans Programı MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilmiş ve bölümümüze Avrupa Akreditasyonu anlamına gelen EUR-ACE Etiketi verilmiştir. Bu akreditasyonla bölümümüz lisans programı diploması uluslararası eşdeğerlik/tanınırlık kazanmıştır.

Üniversite sanayi iş birliği: Bölümümüz ‘TÜPRAŞ’ın ‘Rafineri Proses Diyagramlarının Aveva Programları Ortamında Çizilmesi’ Proje ihalesini kazanmıştır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors